Půjčky na dovolenou

Půjčky na dovolenou
PublicDomainPictures / Pixabay

Chcete si užít pěknou dovolenou a nemáte aktuálně finanční hotovost? Možná kdysi to byl neřešitelný problém, ale ne dnes. Pokud si člověk chce zajít v létě na dovolenou, nemusí si jen předem šetřit, může si i půjčit.

Ať už z banky ve formě spotřebního úvěru bez doložení použití peněz, nebo přes nebankovní společnost běžným bezúčelové úvěrem nebo využitím speciálních úvěrových nebo leasingových produktů nebankovních společností či cestovních kanceláří. Možností, jak zaplatit dovolenou dnes, užít si ji teď a splácet až potom, je naštěstí dost a pro každého se nějaké řešení vždy najde.

Půjčky na dovolenou

První možností je zajít do banky a vzít si bezúčelové spotřební úvěr. Na jeho vybavení třeba dva doklady totožnosti, věk alespoň 18 let a doložit příjem ze zaměstnání nebo podnikání. Zaměstnancům stačí, když jim na účet v bance chodí pravidelně výplata a mají tam pravidelné obraty a banka od nich již nebude požadovat další dokladování příjmu. V případě podnikatelů je potřeba doložit buď daňové přiznání nebo také mít na daném účtu pravidelný příjem a obraty. Takové spotřební úvěry začínají již při částce 1.000 Kč do pár tisíc a jejich splatnost je od 6 do 48 měsíců.

Na dovolenou doma či v zahraničí postačuje takové úvěrování, důležitá je ale splatnost úvěru, aby se nestalo, že budete půjčku na dovolenou splácet ještě i po další dovolené.

Kromě této možnosti nabízejí banky i povolené přečerpání na účtu. Při takovém způsobu půjčení peněz si ale třeba uvědomit, že úroková sazba u tohoto úvěru je mnohem vyšší než při klasickém spotřebitelském úvěru a mnohdy se nejen přibližuje, ale i překračuje úrokové sazby nebankovních společností. Pokud si tedy berete úvěr z banky, vždy se zajímejte o to, jak si co nejvíce snížit splátku. Nezapomeňte také v případě, že jedete na dovolenou, pojistit splácení úvěru pro pracovní neschopnost, trvalou invaliditu nebo dokonce i smrt. Banky k bezúčelové spotřebním úvěrům nabízejí takové pojištění automaticky, ale ne vždy je povinné. Rovněž je pro klienta důležité si dát vypracovat co nejvíce nabídek z různých bank, i když v té mateřské by měl dostat nejlepší úrokové podmínky.

Kromě bankovního úvěru si můžete svou dovolenou snů koupit i na leasing či splátky přímo v cestovní kanceláři. Ty největší a nejznámější cestovky spolupracují s vybranými splátková společnostmi a umožňují, aby si klient přímo v pobočce cestovní agentury mohl dát žádost o půjčku na dovolenou a přímo na místě vše vyřídit. Na vyřízení takové půjčky častokrát netřeba ani žádné dokladování, ale závisí to na individuální nabídky a velikosti částky, kterou si žadatel chce na dovolenou půjčit.

Schválení půjčky může proběhnout i do 24 hodin a klient tak umí velmi rychle zaplatit za dovolenou, která ho zaujala nebo byla například v last minute akci. Třeba si také uvědomit, že dovolenou na splátky nemusíme nutně potřebovat pouze tehdy, pokud nemáme peníze. Může se stát, že si chceme dopřát výhodnou nabídku na exotickou krajinu a nechceme jen aktuální utratit peníze na neplánovaný výdej.

Přečtěte si také:  Půjčka od Essox

No a poslední způsob jak se dostat k penězům na dovolenou jsou nebankovní společnosti. Některé nabízejí klientům konkrétní produkty určené akorát pro tyto situace, jiné jako alternativu nabídnou běžný bezúčelové úvěr. Takový úvěr je možné vybavit i online přes telefon či přes osobně, vše závisí na tom, jakou půjčku si budete brát. Délka splácení je velmi variabilní, některé typy půjček mají krátkou lhůtu splacení do 12 měsíců, jiné nabízejí i několik let.

Při nižších částkách není nutné ručení ručitelem ani majetkem, půjčku víte vybavit i bez dokládání příjmu, bez nahlížení do úvěrového registru a samozřejmostí je, že peníze můžete dostat i na ruku nebo na účet v bance. Při některých zajímavých dovolených je nutná i rychlost vyplacení peněz a tak si třeba dobře projít všech poskytovatelů a najít si pro sebe tu nejvýhodnější nabídku.

Oproti bankám ale v nebankovních společnostech musíte počítat s vyššími úroky a případnými poplatky za předčasné splacení úvěru nebo zpoždění. Výhodou takových půjček je ale fakt, že nejsou vázány na žádný konkrétní zájezd či nabídku dovolené. Nejdříve dostanete peníze a ty můžete využít na koupi dovolené, úhradu ubytování, letenky nebo jako potřebnou hotovost na dovolené. Většinou se jedná io poměrně rychlé vyplacení peněz do 24 nebo 48 hodin. U některých finančních produktech ale bude třeba kromě dvou dokladů totožnosti i dokladovat finanční serióznost žadatele, například zaplacenými poukázkami za energie, telefon nebo výpisem z účtu s pravidelnými obraty.

I když nejvýhodnější je na dovolenou předem šetřit, ne vždy se to dá, protože buď finanční nebo rodinná situace nutí člověka použít peníze jinde. Obecně je financování dovolené na dluh jednou z posledních možností jak si odpočinek pořídit. I přesto, že se k tomu často lidé neuchýlí, je i toto jedna z možností jak vyřešit finanční zátěž, která se s dovolenou spojuje. Při hledání konkrétní nabídky si třeba porovnat všechny způsoby financování a také zvážit jednotlivé nabídky cestovních kanceláří.

Mnohdy se může stát, že cestovní kancelář nabídne na konkrétní dovolenou výhodnější podmínky než banka či jiná nebankovní společnost, ale podmiňuje to zas využitím jiných jejích služeb. Každopádně, na finančním trhu je dostatek příležitostí, jak co nejširší skupiny obyvatel umožnit profinancování dovolené pomocí účelové půjčky na dovolenou nebo neúčelového úvěru. Výhodnost a nevýhodnost jednotlivých produktů závisí pak na konkrétním výběru a zejména tom, jak moc umí člověk dokladovat svůj příjem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..